بررسی امکان تعیین قیمت تخم‌مرغ و جوجه یک روزه به صورت ماهانه موضوع نشست امروز (سه شنبه 21 مردادماه) کمیسیون کشاورزی با نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بود.

در این نشست، سید جواد ساداتی نژاد ریاست کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با اشاره به اینکه در نشست امروز مقرر شد در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کارگروهی تشکیل و قیمت تخم مرغ و جوجه یک روزه را به صورت ماهانه تعیین کند، ادامه داد: قیمت تخم‌مرغ و جوجه یک روزه در کشوری مانند ترکیه به صورت هفتگی تعیین می‌شود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با اشاره به شرایط خاص کشور، توضیح داد: کارگروه تعیین قیمت تخم‌مرغ و جوجه یک‌روزه با حضور سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، بخش خصوصی اصلی مرتبط با حوزه و در صورت نیاز نماینده بازرسی تعزیرات می‌توانند کمک کنند و نرخ مصوب شده توسط این کارگروه می‌‌تواند معیار ستاد تنظیم بازار باشد و از آشفتگی در این زمینه جلوگیری کند.

دکتر ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه بخش‌های دولتی در تعیین قیمت محصولات نباید دچار دوگانگی باشند، عنوان کرد: تعیین قیمت تخم‌مرغ و جوجه یک روزه به صورت ماهانه و توسط کارگروهی خاص به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است. قیمت‌های تعیین شده در بازار ثابت نیستند و متوسط نرخ‌های مشخص شده در هر ماه قابل قبول است.

سه شنبه 21 مرداد 1399

منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسته بندی ها: کمیسیون کشاورزی

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *