گزارش جدید سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می دهد که قیمت کالاها در بازار جهانی مواد غذایی در ماه مارس به بالاترین سطح در ۷ سال گذشته رسیده است.

به نقل از راشاتودی، گزارش جدید سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می دهد که قیمت کالاها در بازار جهانی مواد غذایی در ماه مارس برای دهمین ماه متوالی افزایش یافته است.

شاخص قیمت مواد غذایی فائو که تغییرات ماهانه در قیمت های بین المللی کالاهای غذایی را ردیابی می کند، در مارس به طور متوسط ۱۱۸٫۵ واحد را نشان داد که ۲٫۱ درصد بیشتر از ماه فوریه بود و به بالاترین سطح از ژوئن ۲۰۱۴ رسیده است.

طبق اعلام فائو، بیشترین افزایش قیمت مواد غذایی در ماه مارس مربوط به شاخص قیمت روغن نباتی بود که ۸ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و به بالاترین سطح خود طی ۱۰ سال اخیر رسید.

در گزارش فائو آمده است: قیمت روغن سویا نیز به دلیل چشم انداز تقاضای شدید از سوی بخش زیست‌دیزل با افزایش قیمت مواجه شد.

شاخص قیمت لبنیات ۳٫۹ درصد نسبت به ماه فوریه افزایش یافت. قیمت کره که تا حدودی به علت کاهش تأمین مواد در اروپا و افزایش تقاضا همراه بود، شاهد افزایش قیمت بوده است.

قیمت پودر شیر نیز که با افزایش واردات در آسیا به ویژه چین پشتیبانی شد، به دلیل کاهش تولید در اقیانوسیه و کمبود کانتینر حمل و نقل در اروپا و آمریکای شمالی، افزایش یافت.

منبع اصلی خبر


0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *